Roman Hellinger, DiS.

17. 11. 2017

Narozen roku 1989 v Pardubicích, nyní žije s manželkou a dětmi v Chrudimi. Zájem o přírodu projevoval již od útlého dětství prostřednictvím vlastních amatérských výzkumů – zkrátka pobíhal po lese a koukal, kde co lítá. Navzdory svým zájmům vystudoval střední školu v oboru Podnikání zaměřeného na účetnictví a ekonomiku podniku. Po škole se několik let věnoval literatuře, zejména psaní neosurrealistických, dekadentních a magicky-realistických povídek a poezii.

Po přestěhování do Chrudimi se vrátil k původním zájmům a vystudoval Vyšší odbornou školu v Chrudimi obor Ekologie a životní prostředí – program Správa ochrany životního prostředí. V současné době studuje obor Aplikovaná ekologie na České zemědělské univerzitě v Praze.

Mezi roky 2014 - 2016 spolupracoval s Městským úřadem Sezemice na revitalizaci zeleně a vypracoval texty místní přírodovědné naučné stezky.

Je členem České společnosti ornitologické a působí jako člen výboru její východočeské pobočky v Pardubicích. Oblastí jeho zájmu je především skupina bahňáků a sledování ornitodiverzity otevřené kulturní krajiny. Rovněž se věnuje ekologické výchově pro veřejnost a působí jako oponent absolventských prací na Střední škole zemědělské a Vyšší odborné škole v Chrudimi.

V Klubu ochránců SPR Habrov působí jako správce webových stránek a poradce v oblasti ekologické výchovy. Rovněž píše texty k drobným publikacím.

odkaz: Východočeská pobočka ČSO

kontkakt: hellingerroman@gmail.com