Jdi na obsah Jdi na menu
 


Lokální ekocentrum Ledňáček - informace

ekocentrum.jpg

Lokální ekocentrum Ledňáček zahájilo svoji činnosti v prosinci roku 2016. Myšlenka přírodovědného vzdělávání dětí a mládeže má v činnosti ZO ČSOP dlouhou tradici a současný koncept ekocentra na ni plynule navazuje. Již dříve na Chrudimsku, konkrétně v 80. letech 20. století, působili mladí ochránci přírody. Dále se zde konaly přírodovědné a soutěžní aktivity jako Cesta za sluníčkem nebo Zelená stezka – Zlatý list.

V současné době se ekocentrum upíná k myšlence komplexní osvěty v oblasti životního prostředí. Chceme vyvrátit hluboko zakořeněný mýtus o ekologii jako pavědě, naučit veřejnost rozlišovat mezi neúčelným aktivismem a praktickou ochranou přírody a rovněž prohlubovat pochopení, že necitlivý přístup k našemu prostředí působí značné problémy i lidské společnosti. Rámec těchto aktivit není určen jen dětem, ale i dospělým všech věkových kategorií.  

V současné době probíhá činnost ekocentra v těchto oblastech:

  • Tematické přednášky v muzeu barokních soch v Chrudimi
  • Pořádání venkovních programů v parku Střelnice

Od června roku 2017 naše ekocentrum otevřelo kroužky pro veřejnost, kterých se může zúčastnit každý bez ohledu na věk. Tyto kroužky pomáhají aktivním lidem smysluplně využívat volný čas.