Den dětí a beseda Ptáci Chrudimští

5. 7. 2018

7. 6. v odpoledních hodinách uspořádala naše organizace Den Dětí s podtitulem „To jsme ve škole nebrali.“ Účastníci si mohli vyzkoušet zejména poznávání nejběžnějších i méně známých parkových dřevin. Rovněž si mohli projít kvízovou stezku pana Havrana a najít tak odpověď na otázku, kam vlastně ptáci patří. Za správné vyluštění následovala malá naučná odměna. V neposlední řadě jsme si také mohli zahrát hru pexetrio a naučit se tak, jaké jsou vzájemné vztahy mezi různými živočichy a rostlinami. Přibližně o hodinu později si mohli účastníci opéct buřta a také si společně zazpívat s kytarovým doprovodem. Krátkého odpoledne se zúčastnilo 72 návštěvníků.

zelenydumchrudim_s_ochranci_park_strelnice_6_2018_foto_13.jpg

zelenydumchrudim_s_ochranci_park_strelnice_6_2018_foto_26.jpg

26. 6. se v klášterním zázemí klubu Hurá na výlet konala odborná beseda - Ptáci Chrudimští. Seznamování s ptáky žijícími v Chrudimi a jejím okolí, jejich významu i ohrožení si nenechalo ujít 8 účastníků.