Jdi na obsah Jdi na menu
 


Den Země v parku Střelnice

24. 4. 2017

Dne 22. 4. 2017 jsme uspořádali pro širokou veřejnost Den Země v parku Střelnice, který byl zaměřen zejména na poznávání rostlin a živočichů, kteří se vyskytují ve zmíněné přírodní památce v centru města. Návštěvníci mohli navštívit čtyři stanoviště s různými tématy – ornitologické, zoologické, botanické a také tvořivou dílničku.

p1100848.jpg

Bohužel počasí nám moc nepřálo a celý sobotní den se nesl v duchu silných přeháněk, neustálého mrholení a celkově bylo velmi chladno. I přes tyto bojové podmínky se našlo přes 30 odvážlivců, kteří park navštívili a mohli tak poznat ptáky, kteří zde žijí a další zajímavé živočichy, vyzkoušet si botanickou křížovku, poznávačku živých rostlin podle popisu a vyrobit proutěné věnečky s motýlem.

Návštěvníci si rovněž mohli odnést malou pozornost v podobě ornitologického časopisu, brožurky o PP Ptačí ostrovy a odznaku.

p1100876.jpg

p1100822.jpg

p1100857.jpg

den-zeme-2017.jpg

Děkujeme za spolupráci Zelenému domu Chrudim, z. s. – jmenovitě paní Silvě Vackové, DiS., dále pak paní Mgr. Kateřině Schreiberové a paní Ing. Martině Horáčkové. Fotografie pořídil pan Petr Černý, DiS.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář