Jdi na obsah Jdi na menu
 


Exkurze v Pardubicích - téma mokřady

6. 3. 2018

Ve středu 28. 2. 2018 proběhla exkurze základní školy z Chrudimi na téma mokřadů, kterou organizoval Zelený dům Chrudim. Jakožto člen ČSO jsem byl pozván, abych dětem povyprávěl o vodním ptactvu.

bajkaliii.jpg

Sameček lžičáka pestrého (Foto: R. Hellinger)

 

Trasa exkurze vedla po nábřeží řeky Labe v Pardubicích, kde se děti dozvěděly o významu mokřadů, o tom, co vlastně mokřad je a jakými způsoby se chrání. Na řece jsme pozorovali labutě velké, kormorány velké, kachny divoké a lysky černé. O všech ptácích jsme si pověděli základní informace a samozřejmě také zajímavosti.

bajkal-ii.jpg

Zrzohlávka rudozobá (foto: R. Hellinger)

bajkal-iii.jpg

Slípka zelenonohá (Foto: R. Hellinger)

Nejpestřejší ptačí osazenstvo na nás čekalo na slepém rameni vedle jezera Bajkal, kde jsme kromě divokých kachen a lysek mohli také pozorovat pestře vybarveného samečka zrzohlávky rudozobé, dva samce lžičáka pestrého s jejich velmi neobvyklými zobáky a také tři slípky zelenonohé. Zajímavou atrakcí pro děti bylo i velké množství nutrií, které se od nich nechaly krmit zeleninou.

bajkal-iv.jpg

Pozorování nutrií (foto: T. Schwarz)

Exkurzy jsme ukončili v salonku kavárny, kde se děti (nyní již z obrázků) seznámily s dalšími mokřadními živočichy a rostlinami.

Roman Hellinger

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář