Obnova ekocentra Ledňáček - první výsledky

23. 6. 2016

Jak jsme již psali, naše ZO má dlouhodobou snahu obnovit ekocentrum v parku Střelnice. Projekt jsme zaslali na burzu filantropie a její výsledek je nakonec více než výborný.

Donátoři na burze, uspořádané pro okres Chrudim Koalicí nevládek Pardubicka dne 22. Června v Chrudimi podpořili náš projekt celkovou částkou ve výši 41 000,-.

Z toho:

• Krajský úřad Pardubického kraje – 20 000,-
  • Městský úřad Chrudim – 6 000,-
  • Vodní zdroje Ekomonitor Chrudim – 5 000,-
  • Společnost Medesa – 5 000,-
  • Vodárenská společnost Chrudim – 5 000,-

Všem výše uvedeným institucím a společnostem srdečně děkujeme a slibujeme, že jejich podpora bude účelně a smysluplně využita. Pochopitelně děkujeme i všem, kdo projekt podpořili při hlasování.

K čemu ekocentrum poslouží:

Objekt ekocentra poslouží nejen žákům základních škol a dětem ze škol mateřských k osvojení znalostí a praktických dovedností při ochraně životního prostředí, ale vzhledem k plánované knihovně poslouží i studentům jako pomocník při zpracování jejich závěrečných prací. V neposlední řadě zvažujeme i možnost přesunu námi pořádaných přednášek z muzea barokních soch právě sem.

Ekocentrum díky své poloze utvoří i propojení tří chrudimských naučných stezek – zlaté (historická), modré (hydrologická), které již existují a zelené (o životním prostředí), kterou momentálně vytváříme. Budova samotná pak v případě zájmu poslouží ke komentovaným vycházkám z Chrudimi až do PR Habrov.

Plánované využití peněz od sponzorů:

Peníze budou využity zejména na revitalizaci interiéru – zejména se jedná o vodovodní a elektrickou instalaci, opravu omítky, stropů a vymalování. Nezbytné je také vybavení ekocentra nábytkem. V případě exteriéru jde především o nové vstupní dveře. Celkový rozpočet na opravy nutné pro zahájení činnosti činí 50 000,-.