Jdi na obsah Jdi na menu
 


Obnova ekocentra

18. 4. 2016

Dlouhodobým cílem naší ZO je obnova ekocentra v objektu bývalé moštárny v parku Střelnice. Ekocentrum bude pochopitelně sloužit zejména dětem z mateřských a základních škol k poznávání přírody nejen prostřednictvím aspektu její krásy, ale také její mimořádné důležitosti pro člověka, který je její nedílnou součástí. To vše prostřednictvím nejrozmanitějších tematických programů.

Budova ekocentra rovněž symbolicky propojí tři naučné stezky v našem městě a to zlatou (historická), modrou (hydrologická podél řeky Chrudimky) a plánovanou zelenou (ekologická).

Projekt obnovy ekocentra však počítá i s širokou veřejností. Současně pořádané přednášky pro veřejnost, které se konají v muzeu barokních soch, budou přesunuty právě sem a doplněny i o praktické ukázky v terénu, které se mohou uskutečnit díky vhodnému umístění objektu. Součástí objektu bude i přírodovědná knihovna, která může sloužit studentům jako podkladový materiál při zpracování závěrečných prací.

Aktuálně je projekt obnovy ekocentra poslán do burzy filantropie a v případě udělení dotace bude mnohem rychleji realizován.

Pokud chcete náš projekt podpořit, můžete hlasovat ZDE. Za každý hlas děkujeme. Hlasovat můžete do 21. 4. 2016.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář