Výprava do světa obojživelníků

22. 4. 2018

Ve čtvrtek 12. dubna jsme společně se Zeleným domem Chrudim, z. s. pořádali přednášku pro denní stacionář Pohoda v Chrudimi. Tématem byli obojživelníci a jak už to tak bývá, nezůstalo jenom u nich.

Příjemné dopoledne bylo zahájeno procházkou v Městském parku. Cestou k jezírku bylo možné pozorovat, a to i poměrně zblízka, i několik druhů ptáků, o kterých jsme si řekli mnoho zajímavostí, např. o hrdličce zahradní nebo poštolce obecné. Po usazení na lavičku okolo pěkného rybníka došlo na povídání o tom, jak by takový rybníček měl vypadat, aby se v něm líbilo co největšímu množství rostlin a živočichů. Překvapením byl výskyt několika skokanů hnědých, které jsme si mohli prohlédnout a vyfotit, stejně jako vodního „šneka“ plovatku bahenní.

obojzivelnici_12_4_2018_zelenydumchrudim_6.jpg

V klubovně stacionáře jsme si prohlédli fotografie dalších obojživelníků, které můžeme v přírodě potkat a také si pouštěly hlasy ptáků, které jsme v parku pozorovali.

Roman Hellinger

Fotografie: Tibor Schwarz